Předchozí

Pasivní dům Lyra

Další

Parametry domu

dispozice
5+1
zastavěná plocha
86,2 m²
obestavěný prostor
580,6 m³
celková užitná plocha
118,6 m²
užitná plocha přízemí
69,9 m²
užitná plocha podkroví
64,5  m²
výška hřebene střechy
7,8 m
sklon střechy
40°

Popis domu

Lyra je dům menší velikostní kategorie, je vhodný pro rovinatý, popř. mírně svažitý pozemek. Pokoj v přízemí lze využít jako pracovnu. Svými vnitřními prostory uspokojí nároky na bydlení 5-ti členné rodiny. Denní část domu je umístěna do přízemí, noční část domu je osazena do podkroví. Doporučené úpravy: projekt v zrcadlovém obraze, na pravou stranu domu lze osadit garáž, dům je možno podsklepit.

Cena projektové dokumentace 

Uvedená základní cena projektu (cena od) odpovídá tomuto konstrukčnímu a technologickému řešení.  Základní variantou konstrukčního systému  je u tohoto domu systém Porotherm (keramické zdivo se zateplením), systém Ytong (pórobetonové tvárnice se zateplením), systém KM BETA (vápenopískové tvárnice se zateplením) nebo systém DEKPANEL (dřevěné masivní panely se zateplním).

Alternativní konstrukční systémy

V případě požadavkům na úpravu konstrukčního řešení je možné vybírat celkem z:

    6 variant obvodových stěn 

    3 variant typu založení

    4 variant skladby střešní konstrukce

Podrobnější info

Alternativní technické systémy 

V našich domech si máte možnost zvolit TZB systém, který bude použitý pro přípravu tepla na vytápění a na přípravu teplé užitkové vody. Podrobnější info

Orientace domu ke světovým stranám má zásadní vliv na energetickou náročnost objektu, zejména na vytápění. Na diagramu uvedeném níže je zobrazen rozsah možných orientací objektu ve spojitosti s vyšší dotací.